Case study – Konsulting usług logistycznych

To jeden z internetowych dystrybutorów opon i felg, którego początki istnienia sięgają 1999 roku. Firma od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce  i współpracuje z największymi polskimi spółkami działającymi w branży motoryzacyjnej, co spowodowało umocnienie pozycji profesjonalnego źródła informacji oraz silnego partnera handlowego. Magazyny firmy zajmują łącznie 5,6 hektarów powierzchni.

Oczekiwania naszego Klienta

Wybór miejsc w których powstanie nowy magazyn lub magazyny. W przypadku dostępności w danym rejonie działek/magazynów, przygotujemy także dokładny budżet operacyjny (wynajem, zakup i outsourcing). Jeżeli w danym miejscu występuje brak gotowych inwestycji podajemy orientacyjne informacje o dostępności działek, koszcie zakupu oraz potencjalnej inwestycji.

Odpowiedzią na potrzeby Klienta była nasza propozycja ofertowa, która zawiera zaprojektowanie przestrzeni na magazyny i wyposażeniem, ale przede wszystkim spełnia najwyższe wymagania stawiane partnerom biznesowym naszego Klienta. W krótkim czasie przeprowadzono audyt, potwierdzający nasze kompetencje i szerokie doświadczenie, co pozwoliło na podjęcie współpracy z Klientem.

Podsumowanie

Na podstawie przygotowanego przez nas raportu, nasz Klient zaakceptował wybór lokalizacji oraz proponowaną wielkość magazynu. W roku 2021 planowane jest rozpoczęcie budowy Centrum Logistycznego o powierzchni 70 tys. m2. Start operacyjny planowany jest na 2Q 2022.

Nasze pozostałe case study