Współpraca z lokalną społecznością

Główne obszary odpowiedzialności społecznej:

  • Wspieranie gminnego ośrodka zdrowia finansowo w zakupie środków ochrony osobistej w czasie COVID-19.
  • Współpraca przy otwieraniu nowopowstałego przedszkola „Sportowa Kraina”, zapewnienie powierzchni biurowej niezbędnej do otworzenia placówki oraz pomoc w terminowym oddaniu inwestycji do użytku.
  • Regularne organizowanie akcji „Pomagaj biegając, jeżdżąc rowerem lub na rolkach”. W ciągu czterech edycji nasi pracownicy przebiegli łącznie 8372 km i przejechali na rowerach 63912 km! To naprawdę imponujące wyniki zwłaszcza, że każdy kilometr przeliczany jest na złotówki. Uzbierane kwoty zawsze zasilają konta wybranych podopiecznych fundacji.
  • Udział w #GaszynChallenge – cała Polska robi pompki dla chorych dzieci. Osoby nominowane musiały wykonać 10 pompek – jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto potrzebujących. Mieliśmy 48 godzin na wykonanie zadania i nominowaliśmy kolejne firmy: Raben Group, GLS Poland, IKEA, Unifaun oraz Level one. Udało się!
  • Uczestnictwo w projekcie, którego głównym zamysłem jest wymiana zasobów pomiędzy firmami w obliczu COVID-19. Niektóre przedsiębiorstwa mają nadwyżkę np. rąk do pracy w magazynie, a z drugiej strony inne gałęzie przemysłu potrzebują dodatkowych pracowników. Przedmiotowa platforma jest swojego rodzaju „tablicą ogłoszeń” dzięki czemu doszło do połączenia dwóch zainteresowanych stron.
  • Pełne zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W biurowcu 3LP SA w Siechnicach przyjęliśmy grupę uchodźców w potrzebie. Zorganizowaliśmy również kilka zbiórek najpotrzebniejszych produktów. Podczas jednej z nich, udało się spakować setki kilogramów artykułów spożywczych, ubrań, śpiworów i leków. Wsparliśmy również mieszkańców miasta Trostianec na Ukrainie poprzez zorganizowanie kolejnej zbiórki żywności. Dodatkowo, udzieliliśmy pomocy w uzyskaniu numeru PESEL, dzięki czemu sąsiedzi zza wschodniej granicy zyskali prawo do legalnej pracy oraz bezpłatnej edukacji. W geście solidarności pomogliśmy w znalezieniu miejsc w szkołach dla dzieci z Ukrainy oraz w organizacji zajęć z języka polskiego.

Nasze nagrody

Napisali o nas