FAQ

DOSTAWY

Na potrzeby obsługi rozładunków oraz załadunków wykorzystujemy system dcDMS, który dostępny jest pod adresem: https://3lpdcdms.dclog.pl/. Dodatkowo, zapoznaj się z ogólnymi zasadami, godzinami oraz wymaganiami, jakie stawiamy przewoźnikom na stronie: https://3lpdc.deploy-test.co/

Dostawy odbywają się w dni robocze zgodnie z utworzoną awizacją. Możesz je sprawdzić na stronie: https://3lpdcdms.dclog.pl/.
Godziny pracy działu spedycji odbywają się w godzinach: 7:00 – 16.00, godziny pracy recepcji odbywają się w godzinach: 7:00 – 16.00, a godziny pracy działu kadr odbywają się w godzinach: 7:00 – 15.00.

3LP SA prowadzi operacje w poniższych obiektach magazynowych:

 • Magazyn Główny ul. E. Kwiatkowskiego 24, 55-011 Siechnice, woj. dolnośląskie, Polska
 • Magazyn w Wojkowicach ul. Wrocławska 36, Hala A, 55-020 Wojkowice, woj. dolnośląskie, Polska
 • Magazyn w Krajkowie ul. Logistyczna 4, Hala A, 55-020 Krajków, woj. dolnośląskie, Polska

Na terenie Centrum Logistycznego 3LP SA znajduje się wyznaczony, niestrzeżony parking dla pojazdów ciężarowych dostępny 24h/dobę. Z parkingu mogą korzystać kierowcy realizujący dostawy i odbiory towarów z naszego Centrum Logistycznego. Przy parkingu znajduje się również węzeł sanitarny dostępny dla kierowców.

O FIRMIE

Oferujemy szeroki zakres usług logistycznych dla większości uczestników rynku. Zapoznaj się ze szczegółową listą usług oferowanych przez 3LP SA w sekcji “Usługi logistyczne” pod adresem: odnośnik do zakładki usługi.
Usługi transportowe świadczone przez 3LP SA realizowane są w oparciu o regulamin. Zapoznaj się z naszym regulaminem świadczenia usług transportowych w miejscu.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz środkami zapobiegawczymi, mającymi zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzonymi przez inne państwa, informujemy, że na bieżąco monitorujemy sytuację zarówno w Polsce, Europie jak i na świecie. Staramy się, aby mimo zmian i ograniczeń współpraca z 3LP SA przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Szczegóły znajdziesz na stronie: odnośnik do procedury COVID

Jeśli prowadzisz firmę i chcesz przedstawić swoją ofertę dot. współpracy, skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego lub wyślij e-mail na adres: zarzad@3lp.eu

Administratorem danych osobowych w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej: “RODO”) jest 3LP S.A. (dalej jako „Spółka” lub „Administrator”) z siedzibą w Siechnicach (55-011), przy ul. E. Kwiatkowskiego 24. 3LP SA powołała Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z Inspektorem Ochrony Danych można się skontaktować za pośrednictwem e-mail: zarzad@3lp.eu lub pisemnie na adres naszej siedziby: ul. E. Kwiatkowskiego 24, 55-011 Siechnice.

Stale poszukujemy pracowników do naszego zespołu, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami w zakładce Kariera.
Oferujemy darmową opiekę medyczną w Enel-Med, grupowe ubezpieczenie Generali, darmową siłownię w sąsiednim budynku, karty podarunkowe na święta oraz pracę w ultranowoczesnym magazynie wraz z dostępem do szkoleń, które podnoszą kwalifikacje naszych pracowników.

3LP SA systematycznie realizuje politykę dbania o środowisko. W całym obiekcie 3LP zostało wymienione tradycyjne oświetlenie na LED, co nie tylko zmniejszyło zużycie energii elektrycznej, ale również wpłynęło na komfort pracy naszych pracowników.
Poza dużymi inwestycjami mającymi na celu uczynienie firmy jeszcze bardziej ekologiczną, stale wprowadzamy drobne zmiany, które pozytywnie wpływają na środowisko, ale również wyrabiają u naszych pracowników zdrowe nawyki.
Korzystamy również z dystrybutorów wody, jak i każdy pracownik 3LP jest posiadaczem firmowego bidonu. Te zmiany niemalże całkowicie wyeliminowały plastikowe butelki z naszej firmy.

SKLEP

Reklamacje dotyczące wystawionych przez Usługodawcę faktur – w szczególności dodatkowych kosztów wynikających z weryfikacji parametrów przesyłki, mogą być reklamowane przez Usługobiorcę u Usługodawcy. Takie reklamacje należy składać za pośrednictwem formularza kontaktowego. Reklamacje mogą być przesyłane również jako pismo na adres Usługodawcy.
Należy pamiętać, że do reklamacji należy dołączyć dowody potwierdzające zasadność reklamacji. W przypadku uznania reklamacji faktury za uzasadnioną – zostanie ona skorygowana.

TRANSPORT

Towar umieszczony na palecie musi być zabezpieczony tak, aby nie był podatny na jakiekolwiek przesunięcia. Boki powinny być odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem, a towar wewnątrz palety powinien być ułożony tak, aby podczas transportu nie doszło do szkody.
Wszelkie elementy przesyłki powinny być odpowiednio rozmieszczone na palecie w taki sposób, aby zapewnić całości pełną stabilność (cięższe elementy na górze, lżejsze na dole w równomiernym rozkładzie na całej powierzchni palety), powinny zostać trwale przymocowane do palety za pomocą taśmy bindującej oraz folii stretch.
Folia ta ochroni także przesyłkę paletową przed działaniem wilgoci, deszczu i przed brudem. Dodatkowo, można zabezpieczyć przesyłkę paletową taśmami spinającymi (mocujące), które pozwalają na bezpieczne, mocne spięcie ładunku na palecie podczas każdego rodzaju transportu. Wybierając taśmy spinające, należy wziąć pod uwagę ich wytrzymałość (najlepiej dostosować ten parametr do ciężaru transportowanego ładunku).
Ten rodzaj zabezpieczenia polecamy przy wszystkich przesyłkach niestabilnych. Pamiętaj, że dopuszczalna waga przesyłki paletowej to 1 tona, a wymiar dopuszczalny to: 120 cm długości, 80 cm szerokości i 80 cm wysokości.

Przesyłkę należy zabezpieczyć wkładając towar do kartonowego pudełka – jest to podstawa w pakowaniu i zabezpieczaniu przesyłanych przedmiotów. Wybrany karton powinien być nowy (wielokrotne używane kartony do pakowania nie zabezpieczają w odpowiedni sposób wysyłanego przedmiotu) i odpowiednich rozmiarów, aby swobodnie pomieścić rzeczy, które zamierzamy przesłać w paczce.
Zawartość kartonu nie powinna bezpośrednio stykać się z jego wewnętrznymi ściankami. Z kartonu nie może także w żaden sposób wystawać zawartość przesyłki.
Należy dobrze zabezpieczyć wysyłany produkt, szczególnie jeśli jest delikatny i wrażliwy np. o nietypowym kształcie, przedmioty szklane, kruche, delikatne i wrażliwe na wstrząsy.
Najlepszym sposobem zabezpieczenia towaru jest owinięcie go folią bąbelkową i włożenie do kartonu oraz wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie np. papierem, folią, styropianem oraz zaklejenie kartonu taśmą. Zalecamy również stosowanie produktów specjalistycznych, które w najlepszy sposób zabezpieczają przesyłkę.

W zależności od specyfiki wysyłanego towaru, należy dostosować zabezpieczenia wspomniane w pkt. 15 i 14. Przy realizacji transportu poinformujemy Ciebie o sposobach najlepszego zabezpieczenia w przypadku przesyłki niestandardowej. Dzięki naszemu doświadczeniu pomożemy dobrać Ci odpowiednie sposoby na to, aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia przesyłki.

Rodzaje przedmiotów, których nie można wysyłać kurierem to produkty:

 • nielegalne,
 • szczególnie chronione prawem,
 • niebezpieczne,
 • stwarzające zagrożenie dla innych przesyłek oraz kuriera,
 • posiadające niestandardowe wymiary i wagę znacząco utrudniające transport.

  Do produktów m.in. zakazanych przy wysyłkach kurierem należą:

 • alkohol,
 • produkty płynne w szklanych butelkach,
 • przedmioty o wysokiej wartości, np. antyki, biżuteria czy futra,
 • materiały żrące i łatwopalne,
 • organizmy, zarówno żywe, jak i martwe, w tym rośliny, zwierzęta,
 • padlina, szczątki, prochy,
 • używki,
 • żywność, która może zepsuć się w transporcie trwającym dłużej niż 7 dni
 • broń, narkotyki,
 • chronione gatunki roślin.

Dokładamy wszelkich starań, aby realizowane przez nas usługi spełniały najwyższe oczekiwania, dlatego w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń, wystarczy skontaktować się z nami, korzystając z formularza kontaktowego, dokonując zgłoszenia w system dcClaim https://3lpdcclaim.dclog.pl/ lub poprzez wysłanie e-mail na adres reklamacje@3lp.eu.

W przypadku nawet najdrobniejszego uszkodzenia przesyłki, doradzamy, jak złożyć reklamację do firmy kurierskiej. Aby uniknąć wszelkich uszkodzeń, należy pamiętać o prawidłowym zabezpieczaniu przesyłek w transporcie.
Odbierając przesyłkę – paczkę lub paletę, należy zwróć szczególną uwagę na stan, w jakim są koperty bąbelkowe, czy też pudełka tekturowe pełniące rolę opakowań.
Opakowanie brudne, rozerwane, uszkodzone w inny sposób, a także te, które wygląda tak, jakby zostały już wcześniej otwarte, to znak, aby sprawdzić zawartość przesyłki w obecności kuriera.
Jest możliwe, że uszkodzenia opakowania nie wyrządziły szkód w przedmiocie przesyłki. Jeśli jednak zawartość paczki została uszkodzona, powinieneś szybko sporządzić i podpisać wspólnie z kurierem protokół szkody.
Protokół będzie podstawą do złożenia reklamacji na usługę i żądania rekompensaty za powstałe uszkodzenia. Jeśli pokwitowałeś kurierowi odbiór przesyłki, która nie nosiła zewnętrznych znamion uszkodzenia, a po rozpakowaniu paczki okazało się, że zawartość jest uszkodzona, to w takiej sytuacji również przysługuje prawo do wniesienia reklamacji u spedytora. Ograniczony jest tutaj czas – masz na to 7 dni oraz konieczność udowodnienia, że zawartość została faktycznie uszkodzona przed dostarczeniem paczki.
Jeśli opakowanie nie zostało w żaden sposób zniszczone, a zawartość odpowiednio zabezpieczono (użyta została np. folia bąbelkowa), sprawa może okazać się trudna do rozpatrzenia.
Firmy kurierskie posiadają zróżnicowane procedury reklamacyjne. Różnica polega m.in. w ilości dni, jakie przysługują na zgłoszenie reklamacji, drogi powiadomienia oraz we wzorach dokumentów reklamacyjnych. W przypadku wystąpienia uszkodzenia, skontaktuj się z nami na adres: spedycja@3lp.eu, a powiemy Ci jak wszcząć postępowanie reklamacyjne z kurierem.

Klient zapewnia, iż dane wpisywane podczas składania zamówienia będą zawierać rzetelne dane zgodne ze stanem faktycznym, czyli: informacje dotyczące wagi, wymiarów, wartości, sposobu zapakowania oraz zawartości nadawanej przesyłki. W przypadku, gdy podane przez dane nie będą zgodne ze stanem faktycznym, zamawiający pokryje dodatkowe koszty związane z realizacją usługi, anuluje zamówienie i utworzy nowe – zgodnie ze stanem faktycznym, lub usługa nie zostanie zrealizowana, a wpłacona kwota zostanie zwrócona.

W tym przypadku, zmiana jest możliwa tylko do momentu podjęcia próby odbioru lub doręczenia przesyłki. Prosimy o przesłanie informacji mailowo na adres spedycja@3lp.eu z podaniem:

 • nr zamówienia,
 •  nr listu,
 • nowego adresu dostawy lub nadania z podaniem ulicy, nr lokalu, nazwy, telefonu kontaktowego, miasta oraz kodu pocztowego.

Wszystkie modyfikacje w adresach nadania lub odbioru, będą skutkowały późniejsza realizacją zamówienia. Potwierdzenie zmiany adresów zostanie wysłane na adres mailowy, z którego wysłano zgłoszenie.

Reklamacje przesyłek mogą być składane w przypadku nieprawidłowego wykonania usługi kurierskiej przez kuriera – w szczególności w przypadku: uszkodzenia, ubytku lub utraty przesyłki oraz opóźnienia w doręczeniu przesyłki.
Usługodawca, jako strona zawartej z kurierem umowy przewozu, przenosi na usługobiorcę, wynikające z umowy przewozu uprawnienia nadawcy względem kuriera prawo do składania reklamacji przesyłki bezpośrednio u kuriera. Zleceniodawca uprawniony jest do samodzielnego składania reklamacji u kuriera i wykonywania uprawnień nadawcy wynikających z prawa przewozowego.
Odbiorca może sam składać reklamację przesyłki bezpośrednio u kuriera, w szczególności bezpośrednio przy odbiorze przesyłki uszkodzonej lub z ubytkiem, czemu towarzyszyć powinno sporządzenie protokołu szkody w obecności przedstawiciela kuriera. Zarówno nadawca jak i odbiorca mogą składać reklamacje przesyłek za pośrednictwem Usługodawcy.
W celu złożenia reklamacji za pośrednictwem Usługodawcy, należy dokonać zgłoszenia na protokole reklamacyjnym, stanowiącym Załącznik nr 4 do Regulaminu.

Reklamację należy zgłosić 5 dni od daty nadania przesyłki – w przypadku opóźnienia w doręczeniu lub utraty przesyłki, lub 5 dni od daty odbioru przesyłki – w przypadku ubytku lub uszkodzenia przesyłki. Do zgłoszenia należy dołączyć oryginał potwierdzenia nadania przesyłki, listu przewozowego w przypadku, gdy przesyłka zawiera paletę oraz wykaz załączonych dokumentów. W przypadku ubytku lub uszkodzenia przesyłki należy dodatkowo dołączyć:
1) kopię protokołu szkody spisanego w obecności przedstawiciela kuriera, o ile został sporządzony
2) dokumenty potwierdzające wysokość dochodzonego roszczenia w postaci: faktury zakupu przedmiotu szkody, faktury za naprawę lub szczegółowy kosztorys naprawy, w przypadku gdy naprawa została wykonana, lub kalkulacji kosztów jego wytworzenia sporządzoną przez głównego księgowego lub osoby uprawnione do reprezentacji – w przypadku producentów.

Zgłoszenie należy przesłać za pośrednictwem formularza kontaktowego lub pisemnie na adres Usługodawcy. W przypadku, gdy zgłoszona reklamacja będzie w ocenie Usługodawcy bezzasadna, Usługodawca poinformuje o tym osobę, która złożyła reklamację. W powyższej sytuacji przekazanie reklamacji kurierowi nastąpi, o ile osoba ta potwierdzi wolę przesłania reklamacji. W przypadku przesłania Usługodawcy przez kuriera wezwania do usunięcia braków reklamacji lub decyzji rozstrzygającej reklamację, Usługodawca przekaże tę informację osobie, która złożyła reklamację.
Usługodawca informuje, iż zgodnie z art. 75 ustawy z dnia 15 listopada 1994 r. prawa przewozowego dochodzenie roszczeń w postępowaniu sądowym przeciwko przewoźnikowi (kurierowi) na podstawie tejże ustawy lub przepisów wydanych w jej wykonaniu przysługuje po bezskutecznym wyczerpaniu drogi reklamacji, przy czym reklamację uważa się za bezskuteczną, jeżeli przewoźnik (kurier) nie zapłacił dochodzonych należności w terminie 3 miesięcy od dnia doręczenia reklamacji.

Czas, jaki przewoźnik ma na doręczenie przesyłki, wylicza się dopiero po przekazaniu paczki kurierowi (czyli po statusie nadania), a nie od momentu złożenia zamówienia.
Transport przesyłek krajowych realizowany jest do 2 dni roboczych po przekazaniu przesyłki kurierowi, ale zazwyczaj doręczenie następuje już kolejnego dnia roboczego.
Niniejsze terminy nie są jednak gwarantowane.
Śledząc swoją przesyłkę oczekuj na status świadczący o wydaniu jej do doręczenia, co będzie oznaczało, że kurier tego dnia podejmie próbę dostawy.